Скраб за устни

Искате добре хидратирани, меки на допир и с розов блясък устни? След нежен скраб за устни, те ще изглеждат чудесно подхранени и готови за целуване. Най-хубавото на тази грижа за устните е, че можете лесно да си направите сами скраб за устни!

В тази статия ще ви покажем лесни рецепти със съставки, които вероятно вече имате вкъщи. Ще ви кажем и кой балсам е най-подходящ за овлажняване на устните след това. Опитайте нашите рецепти за скраб за устни сега и се насладете на меки, хидратирани и бляскави устни!

 

 

Скраб за устни: какво представлява и какво прави за вашите устни?

Скрабът за устни е механичен ексфолиант, който нежно отстранява горния слой кожа от устните с помощта на зърнеста паста. Чудите се защо трябва да ексфолирате устните си? Това е просто: студеният и нагрят въздух лесно може да изсуши чувствителната кожа на устните ви - особено през зимата. Това води до образуване на люспи от кожата, които правят устата ви да изглежда бледа. Понякога се появяват дори малки пукнатини, които може и да са болезнени. Скрабът за устни, който можете да си направите сами, нежно премахва мъртвите клетки от горния слой на кожата и същевременно я подхранва - за розови и меки устни.

Действието е много просто. Нанасянето на скраба с кръгови движения стимулира кръвообращението в устните. Когато устните ви се кръвоснабдяват, те изглеждат по-пълни. Ефектът се засилва, защото скрабът за устни съдържа например захарни частици. Добавянето на канела, джинджифил или какао към скраба също има уголемяващ ефект. Причината е, че подправките също стимулират кръвообращението - дори малко количество действа като „lip plumper“, т.е. продукт, който визуално придава обем на устните.

Ефектът обаче е особено силен, ако смесите малко чили на прах в домашния си скраб за устни. Лютият червен пипер съдържа капсаицин, който стимулира кръвообращението. Не се притеснявайте, ако в началото усетите изтръпване - усещането ще отшуми след няколко минути. Въпреки това действайте внимателно и бавно, за да избегнете прекалено силно усещане за парене. Нашата препоръка: ексфолирайте устните си веднъж или два пъти седмично. Не препоръчваме по-честа употреба, тъй като това може да бъде твърде грубо за чувствителната и нежна кожа на устните ви. 

Направи си сам скраб за устни с мед, зехтин и захар

Една от най-простите и популярни рецепти за домашен ексфолиант за устни включва използването на захар като основен ексфолиращ агент. Захарта е нежна, но ефективна при премахване на мъртвата кожа, без да причинява дразнене. За да създадете основен захарен скраб за устни, смесете една супена лъжица гранулирана захар с една чаена лъжичка мед или кокосово масло. Медът действа като естествен овлажнител, вкарвайки влага в кожата, докато кокосовото масло осигурява дълбока хидратация и има антимикробни свойства.

Изключително лесно е да си направите и собствен скраб за устни с мед, зехтин и захар - вероятно вече имате съставките в кухнята си. „Звездата“ на този скраб за устни е медът. Освен витамини и минерали, той съдържа ензими, които потискат възпаленията. Благодарение на антибактериалното си действие медът може да лекува дори малки рани.

Друга ценна съставка е зехтинът. Той също е много популярен за ексфолиране. Вместо мед можете да използвате и кокосово масло, за да си направите скраб за устни. То е подходящо за много сухи устни, тъй като е особено богато. Нанесете балсам за устни по ваш избор за финална стъпка в грижата за тях. Подхранващите масла, които често са включени в такъв продукт - например масло от жожоба, бадем или ший - предпазват устните от изсушаване и подхранват чувствителната кожа.

Ето и съставките за домашен скраб за устни с мед:

  • Една чаена лъжичка мед
  • Една чаена лъжичка захар
  • Две чаени лъжички зехтин или кокосово масло
  • По желание - щипка канела, какао или лют червен пипер
  • Балсам за устни за последваща грижа

Скраб за устни с мед и захар: Ето какви са стъпките

  1. Смесете: Смесете всички съставки в малка купа с помощта на чаена лъжичка. 
  2. Масажирайте: Сега е време за нанасяне на скраба за устни. Нанесете домашния скраб за устни с чист показалец или с четка за зъби. Масажирайте в продължение на две до три минути, след което оставете скраба за устни за поне още две минути. Това позволява на съставките да проникнат добре в кожата - и устните ви ще бъдат изключително меки. 
  3. Премахване: След това изплакнете скраба с топла вода или просто го оближете! 
  4. Хидратиране: Накрая нанесете любимия си балсам за устни, за да ги хидратирате. Ако предпочитате по-твърда консистенция, изберете класически стик балсам за устни. Ако предпочитате по-леки текстури, използвайте кремообразен балсам за устни от бурканче или тубичка. Независимо дали са оцветени, ароматизирани, с блестящи частици или с вкусен аромат - има балсам за устни за всеки вкус.  

 

Hаправете си веган скраб за устни - без мед

Спазвате веганска диета и искате да избегнете използването на животински съставки в скраба за устни? Тогава можете да си направите собствен скраб за устни, без да използвате мед. Нашата веганска рецепта за скраб за устни съдържа кленов сироп. В него естествено се съдържат манган и цинк, които имат противовъзпалително и заздравяващо раните действие.

Бадемовото масло също е много подходящо за подхранващ скраб и се твърди, че предпазва кожата от влиянието на околната среда. Приготвянето и нанасянето не се различават от класическия скраб за устни с мед и захар - смесете, масажирайте, оставете да подейства и готово! 

Каква е трайността на скраба за устни, приготвен у дома?

Ако се чудите колко дълго можете да съхранявате своя „Направи си сам“ скраб за устни, имаме отговора: Домашните скрабове се съхраняват в хладилника поне две седмици, а често и много по-дълго. Просто ги помиришете набързо преди употреба: ако скрабът за устни мирише на гранясало, трябва да спрете да го използвате.

Нашият съвет: Изсипете сместа в чист буркан с капачка. Това предотвратява проникването на влага и запазва скраба за устни „Направи си сам“ чист и защитен. Малко бурканче за крем е подходящ размер за това количество домашен скраб за устни. Но и добре изплакнат буркан за конфитюр също ще свърши работа. 

Направете сами скраб за устни: Идеи за по-голямо разнообразие

Обичате ли да изпробвате нови рецепти за домашни скрабове за устни? Тогава продължете да експериментирате със съставките! Благодарение на овлажняващите си свойства маслата от жожоба, кокос или арган също са подходящи за направата на собствен скраб за устни вместо зехтин или бадемово масло.

Маслото от карите прави консистенцията по-твърда. Билки като лавандула или лайка са традиционно известни със своето успокояващо и противовъзпалително действие. Те също така правят домашния ви скраб за устни да ухае прекрасно.

Нашият съвет: Можете просто да отворите пакетче чай и да смесите щипка от съдържанието му в домашния си скраб за устни.

През лятото можете да си направите собствен скраб за устни и да добавите капка ментово масло за охлаждащ ефект. През зимата една капка аромат на ванилия или щипка джинджифил придават усещане за чудесен вкус като на Коледа.

Обичате ли да е цветно? Тогава добавете капка хранителен оцветител към скраба за устни - и накарайте устните си да заблестят. Тук въображението ви почти няма граници. 

Важно: Има само една съставка, която не ви препоръчваме: не използвайте сол вместо захар. Причината? Солта изсушава кожата на устните ви.

Ако от чист ентусиазъм сте направили повече скраб за устни, отколкото ви е необходим, съветваме ви да поставите домашния скраб за устни в красиво малко стъклено бурканче - и ще имате идеалния подарък за близките си. Добре е да напишете датата и срока на годност на капачката, за да знае получателят до кога може да използва скраба за устни. 

Купете скраб за устни онлайн

Не сте любители на „Направи си сам“ и предпочитате да си купите марков продукт, вместо да забъркате скраб за устни от домашни средства? За щастие, онлайн можете да намерите голям избор от страхотни скрабове, които омекотяват устните, а също така имат подхранващ, овлажняващ и защитен ефект. В зависимост от продукта се добавят и други ценни съставки. Например, те могат да съдържат такива, обещаващи антиоксиданти или антиейдж ефекти за нежната кожа на устните.

В заключение, домашно приготвеният скраб за устни е отличен и естествен начин за ексфолиране и подмладяване на устните. Той помага за премахване на мъртвите кожни клетки, оставяйки устните ви гладки, меки и готови за хидратация с любимия балсам. Приготвянето на скраб за устни у дома е лесно, бързо и ви позволява да контролирате съставките. Това не само помага да подберете съставки по ваш вкус, но и гарантира, че те са естествени и не съдържат вредни химикали.

Използването на скраб за устни веднъж или два пъти седмично може значително да подобри текстурата и вида на устните ви. Това е отлично допълнение към вашата рутинна грижа за кожата, особено при тежки климатични условия, които могат да доведат до сухи, напукани устни.

На DOUGLAS.BG ще откриете голяма гама продукти за грижа за кожата на водещи марки, които могат да помогнат за здрав и озарен тен. 

Ако искате да научите повече за продуктите за грижа и техните съставки, които ви помагат да сте по-красиви всеки ден, следете нашия блог или се абонирайте за бюлетина ни! В него ще откриете не само полезна информация и съвети, но и ексклузивни отстъпки и промоции на любими продукти!

Материалът има информативен характер и не замества консултация със специалист. 

 Можете да се поинтересувате от:

Сухи устни
Сухи устни Искате да имате съблазняващи и примамващи за целуване устни, но сте склонни към сухи устни? Няма нужда да се притеснявате! В тази статия ще ви споделим кои са основните причини за сухите устни и какво можете да направите по въпроса. Също така ще разберете как да поддържате кожата си мека, а устните си красиви.

Суха кожа
Суха кожа Сухата кожа причинява дискомфорт. Тя често има повехнал и блед вид и може да се усеща груба и сърбяща. Състоянието на кожата може да бъде както вродено, така и придобито.

Вазелин
ВАЗЕЛИН Вазелинът е един от най-старите продукти за грижа за кожата в съвременната индустрия за красота, но през последните години е обект на критики. Тук можете да видите защо той все още е актуален за грижата за кожата.

Loading...